Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Blog Article



Автор: проф. д-р Златко Прцуловски, доцент на Факултетот за земјоделски науки и храна

След като веднъж сте отгледали реколтата грозде, най-вероятно част от нея ще се превърне в ароматно вино. За този процес неминуамо ще ви трябват още инструменти, но един от най-важните от тях са маркучите.

Целта на резитбата е да се формират здрави и високо продуктивни растения, а това се постига много по-лесно с използването на висококачествени професионални лозарски ножици и инструменти.

Широко внедрените в практиката цинебни препарати се оказа, че стимулират развитието на брашнестата мана, която за кратко време се разпространи, освен в районите на Черно море и Дунава, така и в цялата страна.

Меморандуми и соработки Меморандум за соработка ФЗНХ-Харвест Кооператив Меморандум за соработка со Универзитетот Гајзенхајм Меморандум за соработка-ФЗНХ-МЖСПП Меморандум за соработка-Јапонија Меморандум за соработка ФЗНХ-МЗШВ Меморандум за соработка ФЗНХ-Моја Фарма Образование и земјоделство Договор за основање на асоцијација на факултети Меморандум-Општина Кисела Вода Меморандум-Општина Гази Баба Корисни линкови  

Белите вина имат жив, дълбок златист цвят със зеленикави оттенъци. Ароматът е интензивен, многопластов, развиващ се в чашата и като придобива сладост, комбинирана с цветни нюанси. Вкусът е плътен, балансиран и хармоничен, с ясно изразена плодов характер.

“Климатичните промени ускоряват този процес”, казва Курсей за Си Ен Би Си и припомня, че през последните години производителите е трябвало да се справят с градушки, пролетни мразове и суши, които засягат реколтата.

Во минатото, лозаро-овоштарската насока, денес преточена во насоката овоштарство, лозарство и винарство, претставува една од најстарите насоки на Факултетот за земјоделски науки и храна во Скопје, низ која профилирале голем број генерации студенти, кои во континуитет заземаат значајна улога во развојот на земјоделските стопанства.

Светлана Боянова: Браншът се нуждае от втори транш по Украинската помощ, става дума за оцеляване

Ако се захванете с отглеждането, до тригодишна възраст на растението е необходимо да правите ежегодно пресаждане от по-малък в по-голям съд.

Изложението и релефът на терена са двата основни фактора, когато избираме място за засаждане.

“Климатичните промени засягат не само производството ни, но и променят манталитета в лозарския сектор”, заяви Ева Плазас, енолог във “Виларнау”.

Какви маркучи да използваме при винообработката в последствие

По принцип гроздето вирее най-добре в горда самота и без други лозарство растения около него.

Report this page